Co zrobić, aby wykonać profesjonalny manicure hybrydowy w domu?

Co zrobić, aby wykonać profesjonalny manicure hybrydowy w domu?

Nie jesteś zadowolona z wyglądu swoich paznokci? Chciałabyś to zmienić, ale nie masz pieniędzy na częste wizyty u kosmetyczki? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Teraz możesz sama zadbać o swoje paznokcie, nie wychodząc z domu i nie zostawiając majątku w salonie kosmetycznym. Zapoznaj się z zasadami, które pozwolą Ci zrobić olśniewający manicure hybrydowy, wtedy kiedy chcesz. Dzięki naszym radom zaoszczędzisz dużo pieniędzy!

Zakupy przed domowym manicure hybrydowym 

Aby wykonać manicure hybrydowy, potrzebujesz zaopatrzyć się w parę niezbędnych przyrządów. Nie jest to duża inwestycja, a z całą pewnością się opłaci. Przede wszystkim powinnaś kupić lampę UV. Możesz wybrać spośród małych, przenośnych lamp, jak i również większych i fachowych. Ważne, abyś na początku posiadała chociaż jedną. Oprócz tego potrzebne Ci będą lakiery hybrydowe. Z początku wybierz kilka swoich ulubionych kolorów, w których czujesz się najlepiej i z których będziesz najczęściej korzystać. Kluczowymi elementami manicure hybrydowego są baza i top. To dzięki nim hybrydy są prawidłowo utwardzone, a także trzymają się na paznokciach dłużej niż zwykłe lakiery. Nabywając top, możesz zdecydować się na opcję z połyskiem lub matową, zależnie od tego, w jakiej wersji czujesz się lepiej. Nie zapomnij również o zakupie acetonu i cleanera (odtłuszczacza), służą one do klarowania paznokci oraz znajdujących się na nich substancji. Wszystkie te rzeczy możesz zakupić osobno lub w zestawie, zarówno w sklepach online, jak i stacjonarnych.

Wykonanie paznokci hybrydowych krok po kroku

Gdy posiadasz już wszystkie niezbędne zakupy, pora zacząć robienie manicure hybrydowego. Zanim zaczniesz, oczyść swoje paznokcie oraz wypiłuj je tak, ażeby otrzymać wybraną przez siebie formę oraz zmatowić płytkę paznokciową. Następnym krokiem jest nałożenie jednej warstwy lakieru bazowego i włożenie paznokci pod lampę, która utwardzi hybrydę. Staraj się nakładać bazę delikatnie, by manicure nie wyszedł zbyt gruby lub odstający. Potem, zależnie od tego, jaki masz lakier, nałóż jedną, bądź dwie warstwy koloru. Jeśli posiada on dobre krycie, wystarczy wyłącznie jedna warstwa. Po nałożeniu lakieru powtórnie użyj lampy UV. Przedostatnim krokiem jest wykorzystanie topu, który utwardzi paznokcie i pozwoli uzyskać efekt połysku bądź matu. Po wyciągnięciu paznokci spod lampy spłucz klejącą warstwę odtłuszczaczem i skończone! Możesz cieszyć się swoim manicure hybrydowym!

Najczęstsze błędy wykonywane podczas robienia paznokci 

Zanim zaczniesz wykonywać manicure hybrydowe w domu, poznaj błędy, przez które Twoje paznokcie mogą być w złej kondycji. Po pierwsze, zawsze kupuj lakiery od producentów, którzy są polecani przez inne kobiety. W dzisiejszym świecie nie trudno jest o produkty niskiej jakości. Po drugie, obchodź się z paznokciami delikatnie, przy zdejmowaniu nie rób tego na siłę, nie korzystaj bez namysłu z tego, co masz pod ręką. Po trzecie, nie nakładaj zbyt grubych lub zbyt wielu warstw lakieru. To może powodować, że hybryda będzie się marszczyć, a chyba nie chcesz, żeby tak było. 

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Ostatnio dodane do Moda i uroda