Pierwsza klasa - wybór przyborów szkolnych

Pierwsza klasa - wybór przyborów szkolnych

Mały człowiek, który po raz pierwszy idzie do szkoły jest pełen obaw: nieznane miejsce, nowi ludzie i wyzwania, które go czekają, wszystko to sprawia, że dziecko potrzebuje wsparcia i przewodnictwa. Rodzice martwią się o swoje pociechy, nie wiedzą jakie przyjaźnie nawiąże dziecko i czy proces adaptacji przebiegnie łagodnie. Dodatkowo zastanawiają się, w jakie materiały szkolne zainwestować.

Skąd mam wiedzieć, jakich przyborów szkolnych potrzebuje pierwszoklasista?

Nim wybierzesz do sklepu z zamiarem zakupu wszystkich niezbędnych akcesoriów dla  dziecka, warto sprawdzić na stronie szkoły, jakie są wymagane materiały. Możliwe, że placówka zapewnia dzieciom część artykułów plastycznych czy też piśmienniczych. Jeśli to dla nas za mało, można oczywiście osobiście stawić się w szkole oraz porozmawiać z przyszłym wychowawcą. Nie dosyć, że rozwikłamy swój problem, to dowiemy się czegoś więcej o osobie, która będzie w pewien sposób kierować naszymi dziećmi.

Lista niezbędnych przyborów szkolnych pierwszoklasisty

Jeśli już wiemy, czego potrzebujemy dla naszego dziecka, nadchodzi czas na zakupy. Nie przesadźmy jednakże z ich ilością oraz nabywaniem rzeczy bezużytecznych. Piórniki, zeszyty i inne produkty przeznaczone dla małych dzieci aż kipią od kolorów i postaci z przeróżnych bajek. Nie dajmy się jednakże nabrać, ponieważ oprócz tego, że na okładce jest fajny pirat czy też księżniczka, to jakość papieru najczęściej jest taka sama albo gorsza, a cena sporo wyższa od mniej rzucającego się w oczy zeszytu. Przed niepotrzebnymi kosztami można się uchronić, robiąc sensowną listę.

Nie przesadźmy również w drugą stronę. Porozmawiajmy z dzieckiem, spytajmy co mu się podoba, a co nie, bo pewnie lepiej wydać parę groszy więcej, niż sprawić, że nasz potomek będzie szedł w pierwszy dzień do szkoły nieszczęśliwy oraz niezadowolony ze swoich przyborów.

Akcesoria, które z całą pewnością będą nam niezbędne to:

 • Długopisy
 • Ołówki
 • Kredki
 • Temperówka
 • Piórnik
 • Tornister
 • Zeszyty
 • Gumka do mazania
 • Klej
 • Nożyczki
 • Strój na WF i worek
 • Farby i pędzle

Jedne przybory można zakupić gorszej jakości, inne lepszej, natomiast jeśli chodzi o wyposażenie do rysowania, malowania czy też pisania najlepiej zaopatrzyć nasze dziecko w artykuły od rekomendowanych producentów.

Jaki powinien być odpowiedni tornister dla pierwszoklasisty? 

Zakup tornistra to niesłychanie istotna sprawa dla przyszłego ucznia. Najważniejsze jest, żeby był solidnie wykonany z dobrych materiałów oraz żeby dziecko nie garbiło się podczas dźwigania ciężkich książek. Dobrym wyborem będzie plecak, który pomieści wszelkie akcesoria, a dodatkowo może być ozdobiony motywami postaci z ukochanych bajek dzieci. Najlepiej, kiedy razem z dzieckiem wybierzemy się na zakupy i przymierzymy  wcześniej wytypowany produkt. Możemy wówczas spytać, czy naszemu dziecku podoba się tornister i dodatkowo sprawdzić czujnym okiem, czy plecak ma wszystkie potrzebne funkcje jak np. regulacje szelek.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Informacje
Artykuł dodał/a: Halina Malinowska
Ocena
Ocena: brak
Oddanych głosów: 0
Tagi
Inne artykuły autora
Ostatnio dodane do Edukacja i nauka

Brak artykułów