Jak krok po kroku przygotować się do ślubu?

Jak krok po kroku przygotować się do ślubu?

Każda kobieta traktuje swój ślub jako jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Oczywiste jest więc, że chce wyglądać jak najlepiej właśnie tego jednego dnia. Liczy się makijaż, suknia oraz fryzura. Ustalenie tych elementów może zająć wiele czasu, lecz jeśli chodzi o ubiór, istnieje wiele aspektów, które musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz. Co do nich należy?

Suknia ślubna marzeń – jak ją wybrać? 

Kolorów i fasonów w salonach z sukniami ślubnymi jest dużo. Niełatwo jest zatem znaleźć elegancką, a jednocześnie komfortową oraz dobrze układającą się suknię. Kolor nie musi być wyłącznie biały, coraz częściej odchodzi się od standardowego podejścia w tej kwestii. Aktualnie modne kolory to także toffi, lekka szarość i śmietankowy i delikatny róż. Tak po prawdzie, to wszystko zależy od tego, w czym Panna Młoda będzie czuła się najlepiej.

Zasadniczo przyjmuje się cztery kolory odcieni bieli. Czysta biel, jaka na ciemniej karnacji wygląda najlepiej. Biel jedwab – delikatny kolor, najczęściej wybierany oraz kość słoniowa – wpadająca w odcień żółtego. Pojawia się jeszcze kolor szampana, jaki wpada w odcień różu. Tak naprawdę ile kolorów, tyle pomysłów na suknię ślubną. Co do kroju, Panna Młoda musi go dobrać do swojej sylwetki.

Welon krótki vs. welon długi 

Welon, ale który wybrać? Skoro wzorów i modeli jest tak dużo? Z pewnością uczyńmy to wtedy, kiedy już mamy wybraną sukienkę. Natomiast wzór nie powinien różnić się od jej stylu – sukienka z odsłoniętymi plecami źle będzie wyglądać z długim welonem. W tej wersji pasowałby welon krótki czy też tylko delikatna dekoracja do włosów.

Welon krótki można przewidzieć do włosów krótkich bądź spiętych w kok. Długi natomiast najbardziej może być dodatkiem do sukienki prostej bądź typu rybka. Atrakcyjne są też wianki kwiatowe. Panie nierzadko życzą sobie, aby były wykonane z takich samych żywych kwiatów, co bukiet ślubny. Taki wzór wianka to także doskonały wybór do ślubu odbywającego się w letni upalny dzień.

Jak wybrać suknię ślubną na swój ślub?

Piękna suknia ślubna to nie taka, która wpisuje się w pewne schematy, a taka, która rozświetla Pannę Młodą. To właśnie Ty masz czuć się w niej doskonale i swobodnie. Pamiętaj, że ten moment będzie uwieczniony na zdjęciach, na które będziesz patrzeć do końca życia. Oglądając je, powinnaś być zachwycona, a nie wspominać źle dopasowany strój. Zastanów się, w czym czujesz się najpiękniej i właśnie taką sukienkę wybierz na swój ślub.

Komentarze
Iga Stępień

Nie polecam długiego welonu. Mówię z własnego doświadczenia.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Informacje
Artykuł dodał/a: Kazimiera Duda
Ocena
Ocena: brak
Oddanych głosów: 0
Tagi
Inne artykuły autora
Ostatnio dodane do Prawo i społeczeństwo

Brak artykułów