Dekoracje wnętrz w stylu skandynawskim, glamour i marynistycznym

Dekoracje wnętrz w stylu skandynawskim, glamour i marynistycznym

Bardzo ważnym aspektem w urządzaniu mieszkania czy domu są dekoracje. Sprawią, że pomieszczenie nabierze charakteru i konkretnego stylu. Idealnie dopasowane do mebli i całego otoczenia potrafią zdziałać cuda. Pamiętaj, tylko aby nie szaleć za mocno. Sezonowe trendy są oczywiście zachwycające, jednak warto postawić także na uniwersalne dodatki, które nigdy nie wyjdą z mody i są ponadczasowe. Dzięki temu Twoje mieszkanie będzie trendy.

Jakie są zasady wystroju w stylu skandynawskim? 

Styl skandynawski, jak sama nazwa określa, ma dużo wspólnego z estetyką fińską, duńską, a także szwedzką. Jest niesłychanie popularny ze względu na swoją uniwersalność oraz dużą dostępność przedmiotów w konkurencyjnych cenach. Produkty w stylu skandynawskim można nabyć dosłownie wszędzie – w sklepach online, na targach czy nawet na strychu u babci. Aranżując dom w stylu skandynawskim, należałoby zainwestować w porządne i ciekawie prezentujące się lampy. Światło we wnętrzu tego rodzaju odgrywa niezwykle istotną rolę. Lampa jednakże nie powinna być masywna, jak również wykonana z naturalnych materiałów.

Następnym dodatkiem, który wspaniale wpasowuje się w klimat skandynawski to ramki na zdjęcia. Można w nich wstawić nie tylko rodzinne zdjęcia, ale również interesujące grafiki czy plakaty.

Charakterystyczne dodatki w stylu glamour  

Glamour to w szczególności połysk oraz wyrafinowanie. Zazwyczaj ten styl kojarzy się z luksusem, w związku z tym przy doborze elementów ozdobnych warto postawić na dodatki cechujące się wysoką jakością. Bazowymi barwami w tym przypadku są biel oraz czerń, niemniej jednak często oprócz tego dodaje się także jeszcze jeden wyraźniejszy akcent kolorystyczny. Jak uprzednio wspominaliśmy, w tym przypadku ważny jest przede wszystkim blask, stąd powinniśmy postawić na jasne oświetlenie. Perfekcyjnym wyborem będą lampy w stylu glamour z błyszczącymi dodatkami oraz kryształkami, które pięknie podkreślają światło. Poza tym nie można zapominać o sporych lustrach w oryginalnych ramach, które nie tylko optycznie uwydatnią przestrzeń, ale dodatkowo wprowadzają do niej jeszcze więcej światła.

Jakie elementy składają się na styl marynistyczny? 

Styl marynistyczny to pełen obraz morza, które odwiedzamy podczas wakacyjnych wczasów. Wszystko, co kojarzy się z morzem, jest modne w tym wystroju. Lampy rybackie, wiosła zawieszone na ścianie, figurki mew czy marynarzy oddają ten styl. Najczęściej jest stosowany w nadmorskich domach ze względu na swoją specyfikę. Uwielbia naturalny len, który barwiony jest na czerwono, beżowo czy niebiesko. Kocha tapety z typowo nadmorskimi elementami. Jeśli pomieszczenie jest duże, to może być w całym pokoju. W małym natomiast wystarczy jedna ściana.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Informacje
Artykuł dodał/a: Augustyna Pawłowska
Ocena
Ocena: brak
Oddanych głosów: 0
Tagi
Inne artykuły autora
Ostatnio dodane do Dom i ogród

Brak artykułów